Vabatekst

Armas külaline! Oled jõudnud blogisse, mida pean mina, Siiri. Siin näed kolmes alamblogis nii mu uusi kui ka vanemaid tegemisi aias, käsitööalal ja kokanduses ning saad lugeda niisama uitmõtteid. Oma töid-tegemisi jäädvustasin pea kümme aastat käsitööfoorumis isetegija.net, kuid kuna sealse rikke tõttu läks kogu see ajalugu kaduma, siis oli aeg luua nii-öelda oma koht. Tore, kui leiad siit vaatamist, inspiratsiooni või ka uusi teadmisi.esmaspäev, 11. aprill 2022

Köögikapi tuunimine ja õied toas


Köögimööblil on vanust praeguseks viisteist aastat ja tegelikult vajaks kõik uuendamist, kuid kuna igasugu force majeure'id on seda takistanud, siis tuunisin üht kappi nimega harjakapp (tänapäeval seesuguseid ilmselt enam ei tehta). Seni oli see üks suhteliselt mõttetu panipaik, aga mõni aeg tagasi tekkis korraga mõte, et sinna saab ju riiulid panna. Mõeldud - tehtud. Ning nüüd sain natuke hädavajalikku lisaruumi juurde.

Vaat selline kogu kõrguses kitsas lahtitõmmatav kapp.

Pildi tegin siis, kui olin jõudnud juba kaks riiulit paika panna.
Aga muidu rippusid kapis tõesti hari ja paar põlle ning tšudo-poti juhtmed.

Riiulid on tavalised lihtsad vannitoariiulid.
Riiuleid paika pannes tekkis mõte, et ka olemasolevad nagid saab
kenasti ära kasutada, ja nii jätsin ülemise riiuli ja nagide vahele ruumi.

Saingi sahtlites kultuurikihti natuke vähemaks 😀


Lisaks kevadistele aialilledele on õisi ka toas. Vahalillel on vanust juba üle kahekümne aasta. Varem oli ta üsna tagasihoidlik õitseja, kuid tundub, et kui panin talle mõne aasta eest jõulutuled ümber, meeldis see talle nii, et hakkas uhkelt õisi tegema. Aga võib-olla tõesti see tõesti ainult tundub mulle 😏Aga orhidee kasvatas endale toredad õhkjuured ja uhkeldab suurte õitega.


Vaat sellised juured õhus.

2 kommentaari:

  1. Selline lahtitõmmatav kapp on väga vahva leiutis. Mul paraku pole ja kohta selle jaoks ka mitte. Suures osas mu enda (füüsilise- ja mõtte)laiskuse tõttu.
    Küll mulle meeldivad kodud, kus on lilled. Ise nt vahalille kasvatada ei saaks - mu peavalud ilmselt rõõmustaksid kasvuimpulsi üle, aga ma ise mitte :) Lapsena tegelikult vihkasin lilli ... eriti kummipuud ... teadagi miks - mina ju teda koju ei toonud, miks siis mina teda pidevalt tolmust puhastama pidin... Olin ju õigustatult pahane, eks! :)
    No-nii, aga kuna kevadpäike juba soojendab, siis vast hakkan siin blogis taas kauneid taimekesi ja miks mitte ka loomakesi jälle kohtama...
    Igatahes soovin ilusat ja mõnusat aega!

    VastaKustuta